SAFFET EMRE TONGUÇ EŞLİĞİNDE KUZEYİN MASALSI DİYARI LAPONYA

 • 2
 • 3
4 Gece – 5 Gün

KUZEYİN MASALSI DİYARI LAPONYA

07 Ocak 2019 / 4 Gece – 5 Gün

Finlandiya’nın kuzeyinde yer alan Laponya, ülkenin en büyük bölgesidir. Baltık Denizi’nin kuzeydoğusunda, Kuzey Kutup Dairesi üzerinde yer almaktadır. Kuzey Işıkları, ren geyikleri ve husky köpekleriyle bilinen aynı zamanda da son zamanlarda popülaritesi oldukça artmış destinasyonlardan birisidir.
Laponya kutuplara yakın olması sebebiyle oldukça soğuk olabilmektedir ancak kuru bir iklime sahip olmasından dolayı, nemli bölgelerdeki gibi can yakan bir soğuk hissettirmemektedir.

GEZİ PROGRAMI:

1.Gün / 07 Ocak 2019 / İstanbul – Helsinki – Rovaniemi
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Cruise Brands yetkilileri ve Sayın Saffet Emre Tonguç ile saat 07:00’da buluşma.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1761 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:00’da Helsinki’ye hareket ve yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun sonunda yerel saat ile 11:30’da Helsinki’ye varış. Uçak değiştirdikten sonra Finnair Havayolları’nın AY 535 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:20’de ile Laponya’nın başkenti Rovaniemi ‘ye hareket ve yaklaşık 1 saat 20 dakika süren uçuşun ardından yerel saat ile 17:40’da Rovaniemi ‘ye ulaşıyoruz. Varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer oluyor, odalarımıza yerleşiyor ve ilk günümüzü noktalıyoruz. Geceleme otelimizde. (Santa Claus Glass Igloo).

2.Gün / 08 Ocak 2019 / Rovaniemi Santa Claus Village
Glass Igloos’da alacağımız kahvaltı sonrası Kuzey Kutup Çizgisinin tam üzerinden geçtiği Santa Claus Village’a gidiyoruz. Burada dilerseniz Noel Baba ile fotoğraf çektirebilir, sevdiklerinize Noel zamanında ellerine ulaşabilecek kartpostallar gönderebilir veya serbest zamanınızda hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Santa Claus Village ‘da geçireceğimiz keyifli vaktin ardından Rovaniemi ‘ye geri dönüyor, otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından, Kuzey Finlandiya’nın kültür ve tarihini öğrenebileceğimiz aynı zamanda da önemli bir bilim merkezi olan Arthikum Müzesini geziyoruz. Müze gezimiz ardından akşam yemeğimizi yerel bir restoran olan Restaurant Nili’de alıyoruz. Yemeğimiz sonrası otelimize dönüyor, yerel rehberimiz ile buluşup, Kuzey Işıkları Safarimizi gerçekleştirmek üzere yola koyuluyoruz. Yaklaşık 15- 20 dakikalık bir yolculuğun ardından iki saat boyunca muhteşem doğa olaylarından biri olan Kuzey Işıklarını gözlemleyeceğimiz kamp alanına varıyoruz. Kamp ateşi etrafında, sıcak içeceklerimizi yudumlarken bir yandan da Kuzey Işıklarını keşfe dalıyoruz. Geceleme otelimizde. Hotel City Rovaniemi.

3.Gün / 09 Ocak 2019 / Rovaniemi – Kemi – Rovaniemi Buzkıran gemisi ile Buzulların arasında yolculuk
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile 1.5 saatlik uzaklıktaki liman kenti Kemi’ye hareket ediyoruz. Kemi’ye varışımızın ardından Kuzey Bothnia körfezinde, buzlar arasında unutamayacağınız kış seyahatlerinden birisi olarak aklınızda kalacak olan Sampo Buzkıran Gemisi ile seyahat . Gemi restoranında sıcak bir brunch keyfi bizleri bekliyor olacak. Avrupa’nın en büyük buzlu alanında, arzu eden misafirlerimiz kendilerine verilecek özel kıyafetler ile buzlu denizde yüzebilirler . Tur sonu gemi kaptanı tarafından sertifikalarımız verilecektir. Tur bitiminde Rovaniemi ‘deki otelimize transfer. Akşam yemeği Buz Restoran’da (Snowland Igloo Restaurant) Geceleme otelde.

4.Gün / 10 Ocak 2019 / Rovaniemi Husky ve Ren Geyiği Safarisi Snowmobile
Otelde alacağımız kahvaltının ardından safari rehberimizin eşliğinde özel kıyafetlerimizi giyiyor ve kar motorları ile Husky çiftliğine hareket ediyoruz. Unutulmayacak anlar yaşatacak Husky safarisi deneyimiz sonrası yine kar motorları ile Ren Geyiği çiftliğine hareket ediyoruz. Laponya’nın yerel halkı olan Samiler tarafından karşılanacak ve Sami kültürü ile Ren geyiklerinin yetiştirilmesi hakkında bilgi aldıktan ve Ren geyiği tarafından çekilen kızakları sürme tekniğini öğrendikten sonra bu kızaklarla ufak bir gezinti yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Husky çiftliğinde alıyoruz. Tur bitiminde otelimize dönüyoruz. Rovaniemi şehrinde kısa bir gezinti yaptıktan sonra akşam yemeğimiz yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

5.Gün / 11 Ocak 2019 / Rovaniemi – Helsinki – İstanbul 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Rovaniemi Havaalanına transfer oluyor, Finnair Havayolları AY 532 sefer sayılı uçuşu saat 09:40’da Helsinki Vantaa Havalimanı’na hareket ve 10:55’de varışımızı takiben Helsinki’de panoramik şehir turu. Öğleden sonra Helsinki havalimanına dönüyor ve Türk Hava Yolları’nın TK 1764 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:15’de hareket ediyoruz. İstanbul’a yerel saat ile saat 22:40’da varıyoruz. HOŞ GELDİNİZ.

UÇUŞ BİLGİLERİ:
07 Ocak 2019 İstanbul – Helsinki TK 1761 09:00 (Hareket) 11:30 (Varış)
07 Ocak 2019 Helsinki – Rovaniemi AY 535 16:20 (Hareket) 17:40 (Varış)
11 Ocak 2019 Rovaniemi – Helsinki AY 532 09:40 (Hareket) 10:55 (Varış)
11 Ocak 2019 Helsinki – İstanbul TK 1764 18:15 (Hareket) 22:40 (Varış)

OTEL BİLGİLERİ:
07 Ocak 2019 1 Gece Santa Claus Igloo Hotel
08 Ocak 2019 3 Gece Hotel City Rovaniemi

LAPLAND TURU HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR:
Bu Tur Kimler için Uygun?
Doğa Tutkunlar ve macera sevenler için kaçırılmaması gerek bir gezi olmakla beraber çocuklu veya çocuksuz tüm gezginler için uygundur.

Para Birimi
Finlandiya, Euro Zone ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimleri yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Gezi için Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Finlandiya kışın oldukça soğuk olmaktadır. Bu nedenle yanınıza kalın bir mont/ palto, yün kazaklar, polarlar, kalın pantolonlar, yün yada polar eldiven, başlık ve atkı almanızı öneririz. Bunun dışında kar gözlüğü, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Fin yemekleri, tadanlarda büyük lezzet keyfi yaşatır. Bu kentte her türlü lezzet tüm damak tatlarına göre hazırlanır.

Ücretler:
İki kişilik odada kişi başı : 3250 Euro
Tek Kişi konaklama : 3900 Euro

Dahil Olan Hizmetler:

 • TÜRK HAVA YOLLARI İLE İSTANBUL – HELSİNKİ GİDİŞ-DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ
 • FİNNAİR HELSİNKİ – ROVANİEMİ GİDİŞ-DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • SANTA CLAUS GLASS IGLOOS’DA 1 GECE ODA + KAHVALTI BAZINDA KONAKLAMA
 • HOTEL CİTY ROVANİEMİ’DE 3 GECE ODA + KAHVALTI BAZINDA KONAKLAMA
 • 3 AKŞAM YEMEĞİ VE 2 ÖĞLE YEMEĞİ
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARÇ PULU
 • HAVALİMANI-HOTEL-HAVALİMANI TRANSFERLERİ VE AKTİVİTE ALANLARINA ULAŞIM
 • AKTİVİTELERDE KULLANILACAK TERMAL KIYAFETLER
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM AKTİVİTELER

Dahil Olmayan Hizmetler:

 • VİZE ÜCRETİ (YEŞİL PASAPORTU OLAN MİSAFİRLERİMİZ BU ÜCRETTEN MUAFTIRLAR)
 • EKSTRA BAGAJ ÜCRETLERİ
 • YEMEKLER SIRASINDA ALINAN İÇECEKLER

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“SAFFET EMRE TONGUÇ EŞLİĞİNDE KUZEYİN MASALSI DİYARI LAPONYA” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir