5 Yıldızlı WILLIAM SHAKESPEARE Gemisi ile NOEL PAZARLARI & REN NEHRİ GEZİSİ

 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
4 Gece – 5 Gün

Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu Eşliğinde

06 Aralık 2018 / 4 Gece – 5 Gün

Sadece Türk misafirlere özel; Cruise Brands Nehir Gemisinde TÜM EKSTRA LİMAN TURLARI DAHİL!

Kendinizi adeta peri masallarında gibi hissedeceğiniz bir nehir turu gezisine
hazır mısınız ? Yaşam coşkusu ve eski ile yeniyi birleştiren bir şehir görüntüsüne sahip Mainz limanından başlayacak yolculuğumuz, Ren nehrinin kalbinde üzüm bağları ile meşhur Rudesheim, 7.Yüzyıl’da kurulmuş ve sizleri büyüleyecek Speyer ve Avrupa’nın Noel Pazarlarının başkenti Strasbourg ile devam edecektir. Strasbourg’da geceleyecek programımız süresince başta ünlü Colmar olmak üzere, Eguisheim, Kaysersberg ve Riquewihr köyleri ve Noel pazarları gezilecektir.

Gezimiz süresince Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu eşliğinde düzenleyeceğimiz geziler ile 170 kilometrelik muhteşem Alsace Şarap Yolu’nda Noel pazarlarını doyasıya yaşayacak, tarihi 9.yüzyıla dayanan ve silueti neredeyse hiç bozulmamış sevimli kasabaları fotoğraflayacaksınız.

Gezi boyunca tam pansiyon konaklayacağımız 5 yıldızlı William Shakespeare nehir gemisi 110 metre uzunluğunda ve 76 kabininde toplam 152 misafir ağırlamaktadır. Sıcak renk ahşap ve mermer işçiliği kullanılan gemide tüm kabinlerde pencere veya Fransız balkon bulunmaktadır. Panoramik manzaralı bir bar, şık bir restoran bulunan gemide masaj hizmetleri de sunulmaktadır.

1.Gün          06 Aralık 2018 / Perşembe

İstanbul – Frankfurt / Mainz, Almanya

Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali Cruise Brands kontuarında sabah 07:00’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK 1587 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:15’de Frankfurt’a hareket ve yerel saat ile 10:35’de varış. Özel otobüslerimiz ile Frankfurt şehir turu ve ardından öğle yemeği için serbest zaman. Öğleden sonra Mainz limanına transfer. William Shakespeare’a check-in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşme. Öğle saatlerinde Saffet Emre Tonguç, Serda Büyükkoyuncu ve rehberlerimiz ile panoramik Mainz gezisi düzenlenecektir. Akşam yemeğimizin ardından William Shakespeare saat 21:00’da hareket ediyor. Geceleme gemide.

Panoramik Mainz gezisi : Adeta bir tablo içerisinde hissedeceğiniz eski kentte, Romalılardan kalma Mainz Katedrali çevresinde bulunan labirent gibi sokaklarda gezintiye çıkacak, ahşap binaları, barok ve rokoko tarzında butikleri ve şarap evlerini keşfedebileceksiniz.2011 yılının Bilim Şehri seçilen Mainz’de mavi pencereleri ile ünlü St.Stephan Kilisesini, Mainz Katedralini, kentin güneyinde bulunan Roma Tiyatrosunu ziyaret edeceğiz. Mainz kentinin meydanlarında bulunan ve her akımı temsil eden çeşmeler de oldukça ilginizi çekecek.

2.Gün          07 Aralık 2018 / Cuma

Rüdesheim, Almanya

Gemimiz gece boyunca konaklayacağı Boppard limanından sabah 09:30’da hareket edliyor. Seyir halinde iken fotoğraflayacağımız Loreley Passage geçişi ve öğle yemeğimizin ardından gemimiz saat 13:30’da Almanya’nın Rüdesheim limanına yanaşıyor. Gün boyunca rehberlerimiz ile şehri keşfe başlıyoruz. Gezimizin ardından gemimize dönüş ve akşam yemeği. William Shakespeare saat 22:00’da hareket ediyor.

Rüdesheim gezisi : UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan muhteşem kasaba Rüdesheim ! Yapacağımız gezide üzüm bağlarının arasında dolaşan ‘Turistik Tren’’e binecek, birbirinden şık evler ve şatoları görecek ve tepede yer alan ‘Niederwald’ anıtını ziyaret edeceğiz. Almanya’nın birleşmesi şerefine yaptırılmış olan anıt ile birlikte muhteşem Ren manzarasını da göreceksiniz. Üzüm bağlarının merkezi kabul edilen Rüdesheim’da 300’den fazla çeşit şarap markasını deneyebilecek ve satın alabileceksiniz. Meşhur Drosselgasse sokağını ziyaretimizden önce ise sizleri Siegfried Mekanik Müzik aletleri müzesinde ağırlayacağız.

3.Gün          08 Aralık 2018 / Cumartesi

Speyer – Heidelberg – Mannheim, Almanya

Sabah kahvaltımızın ardından saat 09:00’da Speyer’e yanaşıyoruz ve Almanya’nın güneybatı bölgesini keşfe başlıyoruz. Gün boyunca rehberlerimiz ile birlikte Speyer, Heidelberg ve Mannheim şehirlerini ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğimiz ile birlikte gemimiz saat 20:00’da hareket edecek.

Speyer, Heidelberg ve Mannheim gezisi : Gemimizin yanaşacağı Antik Roma döneminde kurulmuş ve Almanya’nın en eski şehirlerinden biri olan Speyer’de katedral bölgesi ve antik binaları gezeceğiz. Serbest zamanınızda dilerseniz çok özel bir müze olan ‘Teknik Uçak Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ardından 45 dakikalık bir yolculuk ile ulaşacağımız Heidelberg ise sizleri adeta büyüleyecek. Ortaçağdan kalma bir masal şehri veren yüksek ve kırmızı kiremitli çatılı binaları, tarihi köprüleri, eski kalesi ve renkli sokakları ile Heidelberg, Almanya’nın en güzel şehirlerinden biri. Şehrin romantik köprüsü, Heidelberg kalesi ve Hauptstrasse sokağı ziyaretimizin ardından bir sonraki durağımız olan Mannheim’a gidiyoruz. Avrupa’nın en özgün metropollerinden biri olan Mannheim’da tarihi kongre merkezi, Eski İtfaiye binası ve Planken bölgesini gezeceğiz.

4.Gün          09 Aralık 2018 / Pazar

Strasbourg – Colmar – Eguisheim, Fransa

Sabah saatlerinde Fransa’nın Strasbourg şehrine varıyoruz. Kahvaltımızın ardından başta Strasbourg Noel Pazarı meydanı ve Katedrali ve sonrasında muhteşem Colmar ve Eguisheim ziyareti yapılacaktır. Gün boyunca sürecek gezilerimizin ardından akşam yemeği için William Shakespeare’a dönüyoruz. Geceleme limanda gemimizde.

Strasbourg, Colmar ve Equisheim gezisi : Avrupa’nın Noel Pazarları başkenti Strasbourg’a hoş geldiniz. Geçireceğimiz harika bir gün boyunca öncelikle Avrupa konseyi ve Avrupa Parlamentosu’nu ziyaret edecek, ardından şehrin merkezinde Noel Pazarlarını ve Petite France bölgesini yaşayacağız. Hediyelik alışverişlerinizi yapabileceğiniz standlar, Strasbourg Katedrali, kalabalık sokakların ardından gemimizde öğle yemeğimizi alıyoruz ve ardından Colmar’a gidiyoruz. Colmar son yıllarda Noel Pazarları, küçük kanalları ile sizlerin fotoğraf çekmeye doyamayacağı bir kasaba. Serbest zamanımızın ardından daha az bilinen ama etkileyici bir güzelliğe sahip Equisheim’ı ziyaret edecek ve akşam yemeği için gemimize döneceğiz. Gece dilerseniz Strasbourg’da yürüyüş turu yapabilir veya gemide güzel vakit geçirebilirsiniz. Geceleme Strasbourg limanında gemimizde.

5.Gün          10 Aralık 2018 / Pazartesi

Riquewihr & Kaysberg, Fransa – Basel, İsviçre – İstanbul

Sabah erken saatlerde gemimizden ayrılıyoruz ve harika bir gün yine bizi bekliyor. Son alışveriş ve keşifler için Riquewihr ve Kaysersberg köylerini ziyaret ediyor ve yılbaşı alışverişimizi yapıyoruz. Öğleden sonra Basel’e transfer. Basel’de serbest zaman ve öğleden sonra havaalanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK 1926 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:45’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 22:45’de varış. HOŞ GELDİNİZ.

Riquewihr & Kaysersberg ve Basel gezisi : Alsace bölgesinin en sevimli kasabalarından ikisi olan Riquewihr & Kaysersberg’e doyamayacaksınız. Rönesans döneminin en güzel ahşap evlerini ve Wiss nehrini fotoğraflayabilir, son yılbaşı alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Öğle saatlerinde Basel’de ise Marktplatz ve Rathaus’u gezebilecek ve serbest zamanınızda eski şehir meydanını keşfedebileceksiniz.

Ücretler:

Dış kabinde kişi başı : 1299 €
Superior Fransız Balkonlu kabinde kişi başı : 1599 €
Deluxe Fransız Balkonlu kabinde kişi başı : 1749 €
Özel Suite’de kişi başı : 2199 €

Kabinde tek kişi konaklama farkı : 899 €

Havaalanı, Liman vergileri ve sigorta : + 250 €

Dahil olan hizmetler:

 5 Yıldızlı William Shakespeare gemisinde tam pansiyon konaklama (Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri)
 (Gemiye giriş günü akşam yemeği ile başlar, ayrılış günü sabah kahvaltısı ile sona erer.)
 Kaptan’ın hoş geldiniz kokteyli, 5 çayları, geceyarısı ikramları
 Gemide düzenlenen animasyon ve aktiviteler
 Öğle ve Akşam yemeklerinde bazı alkollü ve alkolsüz içecek paketi
 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Frankfurt / Basel – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 Saffet Emre Tonguç, Serda Büyükkoyuncu ve yerel rehberler eşliğinde profesyonel rehberlik hizmetleri
(Her rehber her gün farklı bir otobüste bulunacaktır.)
 Tüm transferler
 Panoramik Frankfurt şehir turu
 Panoramik Mainz şehir turu
 Tam gün Rüdesheim şehir turu
 Tam gün Speyer, Heidelberg ve Mannheim şehir turu
 Tam gün Strasbourg & Colmar ve Equisheim şehir turu
 Tam gün Riquewihr & Kaysersberg kasabaları turu ve Basel Panoramik gezisi
 Gezi boyunca turlar esnasında kullanabileceğiniz özel kulaklıklar
 Yurtdışı çıkış harcı

Dahil olmayan hizmetler:

  • • Havaalanı ve liman vergileri
  • • Seyahat sağlık ve iptal sigortası (70 yaş üzeri misafirlerimize sürprim farkı alınacaktır.)
  • • Gemi personeli servis ücreti (Kişi başı gecelik 12 €)
  • • Gemide wi-fi ücreti
  • • Özel harcamalar
  • • Schengen Vize ücreti

ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI!

15 Şubat 2018 tarihine kadar yapılacak rezervasyonlarda , Kazdağları bölgesinde 1.sınıf Butik TEOMIDA OTEL’de
2 gece 3 gün oda + kahvaltı konaklama tüm misafirlerimize ücretsiz olarak hediye edilecektir.
• 2018 Yılı içerisinde 30 Nisan – 15 Eylül dönemlerinde bayramlar hariç dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.
(Otel müsaitliğine bağlı olarak.)

WILLIAM SHAKESPEARE ***** NEHİR GEMİSİ

Yapım yılı : 2014
Uzunluk : 110 metre
Kabin kapasitesi : 76 kabin
Misafir kapasitesi : 152 misafir
Personel : 42 personel

• Butik
• Fitness, Masaj ve Sauna
• Lounge & Bar
• Restoran
• Kuaför
• Kütüphane
• Resepsiyon ve Lobi
• Jakuzi

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“5 Yıldızlı WILLIAM SHAKESPEARE Gemisi ile NOEL PAZARLARI & REN NEHRİ GEZİSİ” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir